menu close menu

Twitter Nedir?

Twitter, günümüzde en büyük kitleye sahip sosyal medya paylaşım platformudur. Bu platform üzerinden twit olarak tabir edilen ve maksimim 280 karakteri geçmeyecek şekilde mesajlar göndermenizi sağlamaktadır. Ayrıca diğer twit atanların yazılarını görerek sosyal anlamda zaman geçirebilirsiniz. Gündelik konular, siyaset, spor vb. her türlü konu üzerinden yazılar yazabilirsiniz.

Bu platforma kayıt olmak oldukça kolaydır. Yapmanız gereken yeni bir üyelik oluşturarak bu cazip sosyal medya platformuna giriş yapmanızdır. Hesap oluştururken sizi ifade edecek bir kullanıcı adı ve profil fotoğrafı seçip Twitter’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Twitter ana sayfasın geldiğinizde takip etmenizi önerdikleri hesapları görebilirsiniz. Ayrıca tanıdık arkadaşların var ise onları da takip edebilir, yazılarını görebilirsin. Güçlü ve estetik ara yüzü ile kullanıcılarını kendine çeken Twitter, alanında en başarılı platform olduğunu bir kez daha belirtebiliriz.

Twitter mecrasında bazı jargon ve özel işaretleri görebilirsiniz. Örnek olarak # sembolünü sık sık görürsünüz. Bu işaretin yanında yazan yazı ile bir konuyu belirtmektedir. Başka bir örnek verecek olursak @ sembolünü de sık sık görmekteyiz. Bu işaret de yazılan mesajın kime gönderme olduğunu veyahut kimin haberi olmasını belirtmek için kullanılır. İsterseniz daha fazla örnek vermeyelim ve siz kayıt olup bu eşsiz sosyal medya platformunun size geçirdiği kaliteli zamana şahit olmanızı sağlayalım. İyi twit atmalar…

Haziran 24, 2020 | Twitter | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*